Necati Seydi Ferahoğlu

1975 yılında Amasya’da doğan Ferahoğlu, 1998 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi Resim İş Öğretmenliği programından mezun oldu ve aynı yıl öğretmenlik görevine atandı.

Öğretmenliğe başladıktan sonra yağlı boya çalışmalarına ağırlık veren sanatçı, 2007 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Resim-İş Öğretmenliği Programı’nda yüksek lisansını tamamladı.

Ulusal ve uluslararası resim yarışmalarında jüri üyeliği yapan Ferahoğlu, 2008 yılından itibaren Trabzon-Akçaabat Güzel Sanatlar Lisesi’nde resim öğretmeni olarak görevine devam etmektedir.

Özel koleksiyonlarda ve müzelerde eserleri bulunan ressam Ferahoğlu, 7 sı kişisel olmak üzere 97 karma ve grup sergiye katıldı.

5 ödülü bulunan sanatçı, Türkiye Güzel Sanat Eseri Sahipleri Meslek Birliği ve Karadeniz Plastik Sanatçıları Derneği üyesidir.

Telefon&Adres

icon(+90) 212 291 66 67 (pbx)

----------------------------------

Kuruçeşme Mh. Muallim Naci Cd No:99 - 3 34200 Beşiktaş, İstanbul


Bülten servisimize abone olun.

Tablo

Çağdaş Türk sanatçılarının orijinal eserlerinin yer aldığı Türkiye'nin en geniş kapsamlı online sanat galerisi. Tablo, Resim, Heykel, Seramik, Özgün Baskı ve Sanat Eserleri

Back to Top