0212 291 66 67 bilgi@sanatgezgini.com
0

SEPET

Sepetinizde hiç eser yok.

Defne Yasak

Defne Yasak

1971 yılında İstanbul'da doğdu. 1994 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Akademisi'nden mezun oldu.
2002-2004 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde MBA ve sanat yönetimi üzerine yüksek lisans yaptı.
2004 yılında; “İngiliz, Amerikan pop-artlarının karşılaştırılması ile Türkiye’de pop-art yansımaları” konulu tez çalışmasını tamamladı.
Çeşitli sanat dergilerinde eleştirel yazıları yayınlandı.
2006 yılında Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen ve genç sanatçıların eserlerinin yer aldığı, 'İstanbul Projesi' başlıklı fotoğraf, resim ve tekstil tasarımı sergisinin küratörlüğünü yaptı.
2009 yılında İstanbul Tasarım Stüdyosu'nda 'Parantez içinde göndermeler' başlıklı ilk kişisel sergisini açtı. Bir çok karma sergi ve sanatsal projenin içerisinde yer aldı.

Eserlerini bir bütünün parçalanması, parçaların tekrardan yeni ve farklı bir bütün oluşturması üzerine kurgulamaktadır. Yaratım sürecinde, sanatçı dairesel formlarla sarılı yüzeyler oluştururken öncesinde düzenlediği parçalar, kolajlar ile ilgili basılı öğeleri de resmin içerisinde diğer elemanlarla birlikte kullanır.  Yaşamın bir parçası olan tekrar öğesinin vurgulandığı eserlerinde düzen ve düzensizlik arasındaki karmaşık durumların yarattığı çelişkileri ön plana çıkartmayı hedefler.

İşleniyor...