0212 291 66 67 bilgi@sanatgezgini.com
0

SEPET

Sepetinizde hiç eser yok.

Gülten İmamoğlu

Gülten İmamoğlu

1970 Tokat doğumludur.
1991 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim-İş Eğitimi Bölümünü bitirdi.
1992 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Resim-İş Eğitimi Bölümüne Araştırma Görevlisi olarak atandı.
1991-1994 yılları arasında “Samsun Halkının Resim Sanatına Bakışı” konulu tez çalışması ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi`nde Yüksek Lisansını tamamladı.
1994-1998 yıllarında “Görsel Dışavurumda Objektif Saptama Tekniklerinden Öznel Anlatıma Doğru Geliştirilebilir Bir Pratik Olarak Desen Eğitimi” konulu tez çalışması ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi`nden“Sanatta Yeterlik” derecesi aldı.
Aynı üniversitenin Güzel Sanatlar Resim İş Eğitimi Bölümüne Öğretim Görevlisi olarak atandı.
1999 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Güzel Sanatlar Resim-İş Eğitimi Bölümüne Yardımcı Doçent olarak atandı.2005 Doçent oldu.
2011 Profesör olarak OMU Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümüne atandı.
ArtStage, Basel/Scope, Contemporary İstanbul, Art Hamptons sanat fuarlarının yanı sıra Artexpo, Spectrum Miami, Artist İstanbul, San Francisco
Sausalito fuarlarında da ülkemizi defalarca temsil etmiştir.
Miami, New York, Washington DC ve Los Angeles’da önemli galeriler ile çalışmaktadır.
Las Vegas South Nevada Fine Art Museum daimi koleksiyonunda iki eseri, Almanya Hagen Osthaus Museum ve Baksı Museum da da eserleri bulunmaktadır.
Uluslararası pek çok önemli ödülün sahibi olan Prof.Dr.Gülten İmamoğlu; American Biographical Institude tarafından "WOMAN OF THE YEAR 2011" seçilmiş, 2009 da da Londra’da “profesyonel resim” dalında dünya birinciliği almıştır.
Sanatçı 2010 yılından beri ORGANİK METASTRATA adını verdiği özgün tekniğiyle çalışmaktadır.
Sanat kariyerine daha geniş vakit ayırabilmek için 2019 yılında öğretim üyeliģinden ayrılmıştır. Sanatsal çalışmalarını İstanbul, Samsun ve Washington DC deki atölyelerinde sürdürmektedir.

İşleniyor...