0212 291 66 67 bilgi@sanatgezgini.com
0

SEPET

Sepetinizde hiç eser yok.

Orhan Cebrailoğlu

Orhan Cebrailoğlu

1970’de Azerbaycan Gence'de doğdu. Orta öğrenimini ve liseyi tamamladıktan sonra Azerbaycan Devlet Güzel Sanatlar Akademisi resim sanatı lisans eğitimini tamamladı.
1998 yılında Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim bölümünde yüksek lisansını tamamladıktan sonra, yine Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Resim Ana Sanat Dalı bölümünde doktorayı tamamlayarak 2006’da Yrd. Dr. unvanını, 2013’te Doç. Dr. unvanını aldı.
Sanatçı , Avrupa, Asya, Afrika ülkelerinde sayısız kişisel ve karma sergileri, uluslararası sanat sempozyumlarında, farklı dergilerde, kitaplarda yazı, makale, bildiri ve konferans, performans çalışmaları (gösterileri) bulunmaktadır.
Akademisyen sanatçı Orhan Cebrailoğlu akademik görevinin yanı sıra Uluslararası ve Ulusal on beş den fazla çeşitli kültür, sanat sempozyumları organize etmiş ve küratörlüğünü yapmıştır.
Eserleri yurtdışı ve yurt içinde müze ve özel koleksiyonlarda yer almaktadır. Halen Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar  Fakültesinde öğretim üyesi olarak görevine devam etmektedir.


İşleniyor...