0212 291 66 67 bilgi@sanatgezgini.com
0

SEPET

Sepetinizde hiç eser yok.

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Üyelik

Nasıl Üye olurum ?

sanatgezgini.com'a üye olmak ücretsiz ve çok kolaydır. Üye ol kısmından bilgilerinizi girerek hemen güvenle üye olabilirsiniz. 

Şifremi unuttum. Ne yapmalıyım ?

Şifrenizi unutmanız durumunda, sitemizde kullanıcı adı ve şifrenizin sorulduğu ekranda bulunan Şifremi Unuttum linkine tıklayın ve gelen sayfaya e-mail adresinizi girin. Birkaç dakika içinde şifreniz e-mail adresinize gönderilecektir. 


Sanatçılar için yol haritası

Nasıl Üye olurum ?

Eserlerinizi sitede satış amacıyla sergilemek isterseniz, sizi sanatseverlere daha iyi tanıtabilmemiz için tüm üyelik bilgilerinizi tamamlamanızı rica ediyoruz. Özet Sayfam/Üyelik Bilgilerim başlığı altında ulaşabileceğiniz bu alanda ;


Kişisel Bilgiler, 
Adres Bilgileri,
Özgeçmiş ( Eğitim durumu , sanat dalı , kendini tanıtacağı serbest alan ve örnek eser yükleme )
Sergi Bilgileri 


zorunlu alanlardır.

Banka bilgilerine ise eserinizin satılması durumunda ihtiyaç duyulacağından dilerseniz daha sonra tamamlayabilirsiniz.

En kısa sürede üyelik kaydınızla ilgili mesaj size gönderilecektir. 

Bu aşamadan sonra dilerseniz eserlerinizi yükleyebilirsiniz.

Nasıl eser yüklerim ?

Şifrenizle siteye bağlandıktan sonra Özet sayfam/Eserlerim/Eser Yükle adımlarını takip ederek ulaşabilirsiniz. Eserinizle ilgili fiyat , teknik, ebat, anahtar kelime ve renk seçim adımlarını doğru ve tam olarak doldurmanızı rica ediyoruz. Eserinizin çağrıştırdığı kelimeleri mümkün olduğunca çok sayıda anahtar kelimelere kaydetmeniz, alıcılar tarafından aramalar sonucunda eserin görüntülenmesinde rol oynayacağından önemlidir. Ölçülerin doğruluğu da satış gerçekleşmesi sonrasında sorun çıkmaması için önem taşımaktadır. 

Yükleme işlemini gerçekleştirdiğiniz eserlerinizi yine Özet sayfam/Eserlerim/Onaydakiler başlığı altında takip edebilirsiniz. Gerekli düzenlemeleri takiben en kısa sürede sanatgezgini.com tarafından gerekli onay işlemi tamamlanacaktır. Eseriniz onaylandıktan sonra da Özet sayfam/Eserlerim/Satıştakiler başlığı altında veya Özet sayfam/Özet/Satıştaki eserlerim bölümünde takip edebilirsiniz.

Eserlerimin satışını nasıl takip edebilirim ?

Eserinize satış talebi geldiğinde e-mail ile size bildirilecektir. Aynı zamanda Özet sayfam/Özet /Satış teyidi bekleyenler bölümünde görebilirsiniz.

Satış sonrası hangi işlemleri yapmalıyım ?

sanatgezgini.com'da satış için sergilenen orijinal eserlerin "tek" olması sebebiyle teyit vermenize ihtiyaç duyulmaktadır. Özet sayfam/Özet/Satış teyidi bekleyenler bölümünde eserlerinizi seçerek teyit işlemini tamamlayabilirsiniz. Teyit verdiğiniz eserleriniz için size teslimat bilgilerini içeren bir mesaj göndereceğiz. Bu mesajdan sonra uygun paketleme koşullarını sağlayarak eserinizi kargoya teslim edin ve kargo bilgisini sisteme girin. Özet sayfam/Özet /Kargo bilgisi bekleyenler bölümünde bu işlemi tamamlayabilirsiniz. Satılan eseriniz için Eser sertifikası düzenleyin ve bize ulaştırın.

Eser sertifikasına nasıl ulaşırım ?

Özet sayfam/Özet /Eser sertifikası bölümünden bilgisayarınıza indirebilir ve gerekli boşlukları doldurduktan sonra A4 kağıda bastırabilirsiniz. İmzalamayı unutmayın ! Eserinizin kargoya teslim edilmesi ile eşzamanlı olarak bu belgenin de bize ulaşması gerekmektedir.

Teslimat işlemlerini nasıl yapacağım ?

Kargo işlemleri sanatçılarımız tarafından yapılacak , kargo bedeli kendisine ait olacaktır. Eserin zarar görmemesi için uygun paketleme koşullarının sağlanmasına azami özen göstermenizi rica ediyoruz. 

Eserin sanatsevere teslimatının sorunsuz gerçekleşmesi durumunda satış işlemimiz başarı ile tamamlanmış olacaktır . 

Satılan eserimin bedelini nasıl tahsil edeceğim ?

Öncelikle üyelik bilgilerinizde banka bilgilerinizin tam ve doğru olduğundan emin olun. Özet Sayfam/Üyelik Bilgilerim/Banka bilgilerim başlığı altında bilgilerinizin doğruluğunu kontrol edebilir veya ihtiyaç duyduğunuz değişikliği yapabilirsiniz. Teslimatı sorunsuz olarak gerçekleşen eserlerinize ait ödemeler sekiz iş günü sonra banka hesabınıza gönderilecektir

Siteye yüklenmiş bir eserimde değişiklik yapabilir miyim ?

Evet, yapabilirsiniz. Ancak ; eserinizi yüklediğiniz zamandan değişiklik yapmak istediğiniz zamana kadar, eserinizle ilgilenmiş sanatseverler olabileceğini hatırlayarak değişikliğe karar verin. 

Özellikle teknik ve ölçü gibi konularda daha önce girilmiş bilgilerde fark ettiğiniz bir hatadan dolayı değişiklik ihtiyacı varsa hiç zaman kaybetmeyin. Özet sayfam / Eserlerim başlığı altında değişiklik yapmak istediğiniz eserinizi bulun ve resmin altındaki Düzenle seçeneğini tıklayın.Gerekli değişiklikleri yaptıktan sonra Kaydet'i tıklayarak işlemi tamamlayın. İşlem sanatgezgini.com tarafından onaylandıktan sonra eser sitede güncellenmiş haliyle satışta yer alacaktır.

Siteye yüklediğim bir eserimi silebilir miyim ?

Siteye yüklemiş olduğunuz eserinizi herhangi bir sebeple silebilirsiniz. Özet sayfam/Eserlerim başlığı altında silmek istediğiniz eserinizi bulun ve Sil seçeneğini tıklayın

 

Sanatseverler için yol haritası 

Nasıl üye olabilirim ?

Sanatgezgini.com’da yaptığınız standart üyelikle tüm sanatçı ve eserleri izleyebilirsiniz. Ancak eser satın almak, hediye çeki sipariş etmek, sanatgezgini.com’dan gelen bir hediye çekini kullanmak ya da istek listenizi oluşturup sevdiklerinizle paylaşmak istiyorsanız üyelik bilgilerinizi tam olarak doldurmanızı rica ediyoruz.

Özet Sayfam/Üyelik Bilgilerim başlığı altında kolayca birkaç adımda bu bilgileri tamamlayabilirsiniz.

Üyelik bilgilerimde güncelleme yapabilir miyim ?

Evet, yapabilirsiniz. Şifrenizle sanatgezgini.com'a bağlandıktan sonra Özet Sayfam / Üyelik Bilgilerim başlığı altında bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

Nasıl eser satın alabilirim ?

Öncelikle tüm üyelik bilgilerinizi doldurmuş olduğunuzu kontrol edin. Beğendiğiniz eserin altında Satın al'ı tıklayın. Tercih ettiğiniz ödeme şekline göre işlemleri tamamlayın. Ödemenizi kredi kartı veya banka havalesi ile yapabilirsiniz. 

sanatgezgini.com’da satış için sergilenen orijinal eserlerin "tek" olması sebebiyle satın almak istediğiniz eserle ilgili olarak size iki gün içinde teyit mesajı gönderilecektir. Eserin herhangi bir sebeple satılabilirliğinin ortadan kalkması durumunda kredi kartı ile yapmış olduğunuz ödeme tarafımızdan iptal edilecek ya da banka havalesini tercih ettiyseniz hesabınıza yine havale yolu ile iade yapılacaktır

Ödeme işlemlerini nasıl gerçekleştirebilirim ?

Ödemelerinizi kredi kartı veya banka havalesi ile yapabilirsiniz. (Sanatgezgini.com sitesinden alınmış hediye çekleri ile de ödeme yapılabilir. Bknz: hediye çeki ) 
Havale işleminizin hesaplarımıza ulaşmasıyla satış işleminiz başlamış olacaktır. sanatgezgini.com’da satış için sergilenen orijinal eserlerin "tek" olması sebebiyle satın almak istediğiniz eserle ilgili olarak size iki gün içinde teyit mesajı göndereceğiz. Eserin herhangi bir sebeple satılabilirliğinin ortadan kalkması durumunda kredi kartı ile yapmış olduğunuz ödeme tarafımızdan iptal edilecek ya da banka havalesini tercih ettiyseniz hesabınıza yine havale yolu ile iade yapılacaktır

İşlemlerinizi şifrenizle sanatgezgini.com'a bağlandıktan sonra Özet Sayfa'nızdan takip edebilirsiniz.

(Güvenli e-ticaret ve ödeme ile ilgili daha detaylı bilgi için Müşteri Hizmetleri'ne göz atabilirisiniz.)

Satın aldığım eserin teslimatını nasıl takip edebilirim ?

Kargo işlemleri sanatçılarımız tarafından yapılacak ve kargo bilgisi sitemize girilecektir. Siz de satın aldığınız eserin kargo bilgilerine , şifrenizle sanatgezgini.com’a bağlandıktan sonra Özet Sayfa'nızdan ulaşabilir, kargo şirketinin ismini, gönderinin referans numarasını görebilirsiniz. 

Bu bilgilerle kargo şirketlerinin internet sayfalarından gönderinin hangi aşamada olduğuna dair bilgi edinebilirsiniz. Ya da telefon veya e-mail ile bize sorabilirsiniz.

Kargo ücreti size ait değildir.

Satın aldığım eseri iade edebilir miyim?

sanatgezgini.com’dan yapılan satışlarda, (fotoğraf kategorisine ait eserler hariç ) müşterilerimizin üründen vazgeçmesi halinde 7 gün içinde hiçbir gerekçe göstermeden ürünü reddetme hakkı dahilinde iade işlemi yapılabilmektedir.

Ancak bahsi geçen 0-7 günlük süreçteki iade; ürünleri tahrip etmeden , tekrar satılabilirliğini bozmadan , sadece ürünün kullanılmamış olması durumunda ve kargo ücretinin ödenmesi ile yapılabilir. Fotoğraf kategorisindeki eserler niteliği gereği iade kabul edilmez.

(İade/İptal işlemleri ile ilgili daha detaylı bilgi için Müşteri Hizmetleri'ne göz atabilirsiniz.)

Nasıl Hediye Çeki sipariş edebilirim ?

Hediye olarak sanat satın almak orijinal bir fikirdir. Sevdiklerinize çok özel, orijinal, prestijli, değerli ve kalıcı bir armağan sunabilirsiniz. Öncelikle sanatgezgini.com’a üye olmanız gerekmektedir. Hediye çeki siparişlerinizin ödemelerini kredi kartı veya banka havalesi ile yapabilirsiniz. Hediye çeki göndermek istediğiniz kişiye ister e-mail ile ister adresine fiziki olarak ya da dilerseniz her iki yoldan ulaştırılmasını isteyebilirsiniz. Hediye çekinin sunum alternatiflerine göz atmayı unutmayın!

Hediye çeki siteden sipariş edilmesi durumunda sadece isme düzenlenebilir. Toplu siparişler için lütfen şirketimizle irtibata geçin.

Adıma düzenlenmiş hediye çekim var. Nasıl kullanabilirim ?

Öncelikle sanatgezgini.com'a üye olmanız gerekmektedir. 

Hediye çekinizin elinize ulaşmasını takiben güvenliğiniz için; 
Şifrenizle siteye bağlandıktan sonra Özet sayfam/Hediye çeki onay bölümünde istenen bilgileri doldurun ya da 0212 291 66 67 numaralı telefondan bizimle irtibata geçin. Bu işlemlerin mutlak surette kullanımdan önce yapılmış olması gerekmektedir. 

Tüm kullanım koşulları, size gönderilen hediye çekinin üzerinde ve sanatgezgini.com / Hediye çeki bölümünde ayrıntılı olarak yeralmaktadır.

İstek Listesi nedir?

Bazı zamanlarda, çeşitli sebeplerle (yeni bir eve taşındığınızda ya da belki evlendiğinizde), sevdikleriniz size hediye vermek isterler ve size sorarlar. İşte bu gibi durumlarda sanatgezgini.com’da beğendiğiniz eserlerle ilgili bir liste hazırlayıp onlarla paylaşabilirsiniz.

Nasıl İstek Listesi Oluşturabilirim ?

Öncelikle sanatgezgini.com’a üye olmanız gerekmektedir.

Beğendiğiniz eserin altında Listeme Ekle seçeneğini tıklayın.

Tüm beğendiğiniz eserlerle ilgili bu işlemi tekrarlayın.

Özet sayfam / Listem bölümünden bu listeyi paylaşmak istediğiniz kişilerin e-mail adreslerini girin ve Kaydet diyerek işleminizi tamamlayın.

Beğendiklerinizle ilgili listeyi sizin adınıza e-mail ile onlara gönderiyoruz.

İkinci el'de neler satılabilir?

Sadece Sanatgezgini.com'dan satın aldığınız eserleri, koleksiyonunuzda değişiklik yapmak istediğinizde yine bu sitede ikinci el'de satabilirsiniz. Bu bölümün hazırlıkları devam etmekte olup yılın son çeyreğinde hizmete girecektir.

İkinci el'de nasıl satış yapabilirim?

Satmak istediğiniz eserle ilgili bilgileri telefon veya e-mail ile bize ulaştırın.

Sanatçılara nasıl soru sorabilirim ?

bilgi@sanatgezgini.com adresine e-mail gönderebilirsiniz.

Kurum olarak sanat eseri satın almak istersem ne yapmalıyım?

Sanatgezgini.com'da sadece şahıs olarak üye olmak mümkündür. Bu nedenle kurum olarak satın almak istediğiniz eserler için lütfen bizi arayın.

Çok sayıda sanat eseri almak istersem ne yapmalıyım?

Sanatgezgini.com'da satın al işlemlerinde her eserin ödemesini tek tek yapmak mümkün olduğundan çok sayıda alımlarınız için lütfen bizi arayın.

İşleniyor...