0212 291 66 67 bilgi@sanatgezgini.com
0

SEPET

Sepetinizde hiç eser yok.

Duygu Balcı Küpeli

Duygu Balcı Küpeli

1986 yılında Ankara’da doğdu. İlk ve orta öğretimini Ankara’da tamamladı.
Lisans eğitimini 2006-2010 öğretim yılları arasında Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Resim-İş Öğretmenliği Bölümü’nde tamamladı.
2019 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü'nde Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı'nda yüksek lisans programını, "İlkokul ve lise öğrencilerinin sanatsal gelişim düzeylerine göre değerlendirilmesi" adlı tezi ile tamamladı.
Sanatçı, yurt içi ve yurt dışında pek çok karma sergiye ve sanat organizasyonuna katılmıştır. 
Sanat çalışmalarını kendi atölyesinde sürdürmektedir.


Kadın figürünü eserlerinin merkezine taşımayı amaçlayan Duygu Küpeli, tarihsel nesneleştirme dönemini aşarak kadını sadece bir estetik obje değil, içsel bir varlık olarak görmeyi hedefliyor. Bu amacı doğrultusunda toplumsal cinsiyet sınırlarını zorlayarak, kadının derin anlamlarını keşfetmeye odaklanıyor. Eserlerindeki monokrom arka planların üzerine incelikle işlediği kadın portreleri, kadının kırılganlığını ve doğanın vazgeçilmez bir parçası olduğunu vurguluyor. Bu yaklaşımla, estetik değerleri öne çıkarırken içsel dünyasını da yansıtmayı amaçlıyor.

Judith Butler'ın ifadesiyle, "Kadını dış görünüşüyle değil, iç dünyasıyla anlamalıyız. Onun duygusal deneyimlerine odaklanarak içsel gücünü ve kırılganlığını yansıtmalıyız."

Sergiler

2015-Soyut Sanat Galerisi  “Yeni Aralık 2015” Karma Resim Serisi, Ankara
2018-Artankara- Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı Karma Resim Sergisi-Ankara
2018-Contemporary İstanbul- Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı Karma Sergi- İstanbul
2019-Artankara- Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı Karma Resim Sergisi-Ankara

İşleniyor...