0212 291 66 67 bilgi@sanatgezgini.com
0

SEPET

Sepetinizde hiç eser yok.

Melihat Tüzün

Melihat Tüzün

1970 yılında Tekirdağ'da doğdu.
1997 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim Bölümü’nden mezun oldu. 2000 yılında yüksek lisans eğitimini, 2004 yılında ise sanatta yeterlilik eğitimini tamamladı.
2000 yılında Kocaeli Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü'nde araştırma görevlisi kadrosuna girdi.
2001-2005 yılları arasında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde, Temel Eğitim Bölümü'nde araştırma görevlisi olarak görev yaptı.
2006 yılında Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü'nde yardımcı doçent, 2009 yılında doçent oldu. 2013 yılında Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi, Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Resim Bölümü'nde doçent,  2014 yılında profesör oldu.  2018 yılından bu yana Trakya Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi'ne dekan olarak görev yapmaktadır.
Uluslararası plastik sanatlar derneği ve İstanbul ekslibris derneği üyesi olan sanatçı, 2017 yılından bu yana Türkiye özgün baskı resim sanatçıları derneği başkanlığını yapmaktadır.
Sanatçının; ulusal ve uluslararası bienallere, workshoplara, karma sergilere katılımları ve 12 yurt içi, 3 yurt dışı olmak üzere 15 kişisel sergisi vardır. Ayrıca birçok ulusal ve uluslararası müzede, kamu kurum ve kuruluşların koleksiyonlarında eserleri yer almaktadır. Resim, plastik sanatlar ve gravür sanatının değişik konularda makaleleri, araştırmaları, kitap bölümleri bulunur. 1995 yılında Ayşe ve Ercüment Kalmık Vakfı özgün baskı dalında birincilik ödülü vardır.
Sanatçı eserlerinde; insanın doğa ile olan etkileşimini irdeler. Somut ve soyut imgelerin birlikteliği ile zıtlıklarından oluşan varoluş, yok oluş ve sonsuzluk sorgusunu yapar. İnsanların doğa ile ilgili yoğun ilişkisinde, doğa ile yüzleşmeye, doğaya, doğal olana zarif bir farkındalık oluşturmaya çalışır.

İşleniyor...