0212 291 66 67 bilgi@sanatgezgini.com
0

SEPET

Sepetinizde hiç eser yok.

Mine Poyraz

Mine Poyraz

1972 yılında Eskişehir'de doğdu.
1996 yılında Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü'nden mezun oldu.
1999 yılında yüksek lisansını tamamladı.
2015 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Seramik ve Cam Tasarım Bölümü'nde “Seramik Kaplama Sektöründe Sürdürülebilir Tasarım ve Sürdürülebilirlik” konulu tezini tamamlayarak sanatta yeterlilik eğitimini tamamladı.
Çeşitli ulusal ve uluslararası sergiler ve yarışmalara katıldı.
Seramik alanında iki ulusal ve iki uluslararası yarışma olmak üzere dört ödülü bulunmaktadır.
2016 yılından beri Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi'nde doktor öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

''Evrenin varlığının garantisi olan ağaçlar ölümsüzlük kaynağıdır. Ağaç, dünya kültürlerinde doğurganlığın, ölümsüzlüğün, şansın, bereketin, sağlığın, hastalıktan kurtulmanın sembolüdür. Yeryüzünün en yaygın inançlarından biri olan ağaç kültünün şekli kültürden kültüre farklılık göstermekle birlikte, genellikle benzer sembolik anlamlar yüklenmiş, insanlar onda öz hayatlarını ve ruhlarını bulmuşlardır. Bir yandan yaşamı diğer yönden ölümsüzlüğü simgeleyen ağaçlar dalları ile göğe uzanır kökleri ile yere bağlıdır.''

Ödüller
2013  Uluslararası Gizem Frit Seramik Yarışması İkincilik Ödülü- Sakarya
2010  I. Avrasya Seramik Kongresi & III. Uluslararası Kütahya Çini Sempozyumu Kütahya Porselen 40. Yıl Seramik Başarı Ödülü- Kütahya
2000  İzmir Rotary Altın Testi Seramik Yarışması Özel Ödül- İzmir
1998   İzmir Rotary Altın Testi Seramik Yarışması Mansiyon Ödülü- İzmir

Kişisel Sergiler
2018  Kanatlar Sergisi-Galeri Soyut-Ankara
2018  “Ağaçların Gölgesinde” ETO Sanat Galerisi- Eskişehir
2017  ''Gölgeler''-Galeri Soyut-Ankara
2008-2004-2000  Takı Antika Sanat Galerisi-Ankara


--0--


She was born in Eskişehir in 1972.She graduated from ceramics department faculty of Fine Arts Anadolu University in 1996 completed her M.A  in the same time department in 1999.She completed her P.H.D in  Ceramic and Glass Design department of Mimar Sinan Fine Arts University in 2015 with her thesis on “Sustainable Design and Sustainability in Ceramic Coating Sector.” She has participated  four awardsin several national and international exhibitional exhibitions and competitions.She has received four awards in the field of ceramics two national and two international competitions. She has been a lecturar Fine Arts And Design Faculty  of Bilecik Şeyh Edebali Univercity since 2016.

 

İşleniyor...