0212 291 66 67 bilgi@sanatgezgini.com
0

SEPET

Sepetinizde hiç eser yok.

Nevin Taşkıran Kaçmaz

Nevin Taşkıran Kaçmaz

1983 yılında İstanbul'da doğdu.
2007 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Seramik ve Cam Tasarımı Bölümü'nden mezun oldu. Seramik sanatçısı Mehmet Kutlu'nun sanat atölyesinde 6 yıl çalıştı. Birlikte mimari seramik heykel ve duvar panosu yapımı ile önemli projelerde genel koordinatör olarak yer aldılar.  2010-2012 yılları arasında Londra'da  Cheeky Tiki Design and Ceramic Studio'da seramik ürün tasarım ve üretiminde çalıştı.  2009 Unicera seramik ve banyo fuarı için kendi tasarımlarını yaptı. 2018 yılında Design Week Turkey'de  “Çintemani tabure tasarımı" sergileme ile yer aldı.


İris Nazarlık
Tasarımını gözün renkli kısmından alan İris Nazarlık, doğa ananın yarattığı irisler gibi, her biri birbirinden farklı yüzde yüz "el emeği ve göz nuru" olarak üretilmiş sanat objesidir. Seçilmiş özel renklerde, ebru tekniğiyle hayata geçirilmiş ve 24 karat altın lüster ile dekorlanmıştır. İris, sahip olduğumuz güven ve huzur duygusunu korumaya yönelik kendinizi iyi hissetmenizi sağlayan eşsiz bir obje olarak tasarlanmıştır.İris Nazarlık, TC Kültür Bakanlığı onaylı geleneksel el sanat ürünü olarak tescillidir.


Similar to the irises of Mother Earth, IRIS charms are handcrafted as one of a kind objects. Each unique IRIS is built using a variation of marbling art in colors of the classical “evil eye” and decorated with 24-carat gold luster.IRIS appeals to all senses by enhancing feelings of calm and peace as well as pleasing the beholder with its singular beauty.Katıldığı sergiler ;
1.-2.-3.-4. İstanbul  Seramik Günleri Sergisi - İstanbul
Maksem - Taksim Cumhuriyet Sanat Galerisi - İstanbul
1. Uluslararası  Çağdaş Seramik Sergisi - Bolu
4. Uluslararası Gölcük Seramik Sempozyumu Gölcük - Kocaeli 
İşleniyor...