0212 291 66 67 bilgi@sanatgezgini.com
0

SEPET

Sepetinizde hiç eser yok.

Şirin Koçak

Şirin Koçak

1978 Bulgaristan Razgrad doğumludur.
2005 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Tasarımı bölümünden mezun oldu.
2009 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Seramik ve Cam Ana Sanat dalında yüksek lisans eğitimini ve 2014 yılında ise yine Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Seramik ve Cam Ana Sanat dalında Sanatta Yeterlik eğitimini tamamladı.
VŠVU Bratislava Güzel Sanatlar ve Tasarım Akademisi'nde,  İtalya ISIA Faenza Istituto Superiore per le Industrie Artistiche Design Comunicazione Tasarım Akademisi'nde ve Letonya Sanat Akademisi'nde çalışmalar yaptı.
Biri yurt dışında olmak üzere beş kişisel sergi açan Koçak, Türkiye, İtalya, Letonya, Romanya, Mısır, Slovenya, Gürcistan, Arjantin, Hırvatistan, Portekiz, Slovakya, Litvanya, Avusturya, Pakistan, Fransa, Sırbistan, Polonya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Rusya Federasyonu, Bulgaristan, İspanya, Tunus, Kore, İngiltere ve ABD’de pek çok uluslararası sempozyum, bienal, workshop, kongre, seminer ve sergilere katıldı.
İspanya L’Alcora Seramik Müzesi,  Kore Mun-Gyeong Seramik Müzesi, Letonya Riga Porselen Müzesi ve Daugavpils Mark Rothko Sanat Merkezi Koleksiyonu,  Hırvatistan Varazdin Şehir Müzesi Uluslararası Postmodern Seramikleri, Slovenya UNICUM Seramik Trienali,  Arjantin Uluslararası Duvar Seramiği Bienali,  Ziraat Bankası Sanat Koleksiyonu, İş Sanat Koleksiyonu başta olmak üzere yirmi koleksiyonda eserleri bulunmaktadır.
Yurt dışında düzenlenen bienallerden üç, yurt içinde düzenlenen yarışmalardan üç ödülü bulunan Şirin Koçak, halen Uşak Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır. Seramik bölümünde lisans ve lisansüstü düzeyinde uygulamalı ve kuramsal dersler vermektedir.
Türk Seramik Derneği üyesidir.
Çalışmalarını kişisel stüdyosunda üretmektedir.

 

İşleniyor...