0212 291 66 67 bilgi@sanatgezgini.com
0

SEPET

Sepetinizde hiç eser yok.

Tamer Derican

Tamer Derican

1970 Eskişehir doğumlu olan sanatçı; Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi grafik bölümünde lisans eğitimi, aynı Üniversitenin Eğitim Fakültesi’nde pedagojikformasyon eğitimi almıştır.
Dumlupınar Üniversitesi Sosyal Bilimler EnstitüsüGrafik Anasanat dalında yüksek lisans yapmıştır.
Ulusal ve uluslararası çeşitli sanat çalıştaylarına katılmış, resimleri yurt içinde ve yurt dışında düzenlenen çeşitli jürili yarışmalarda sergilenmeye değer görülmüştür.
10 kişisel sergi açmış, yurt dışında 4, yurt içinde 80'in üzerinde karma sergiye katılmıştır.
Çeşitli resmi ve özel koleksiyonlarda eserleri yer almaktadır.
Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği Eskişehir ve Den Haag Müzeleri (Hollanda) arasında kültürler arasıdiyalog kurulması isimli proje kapsamında yapılan “Sendeki Eskişehir” isimli sanat yarışmasında dereceye girerek mansiyon aldı.
Eseri Haags Historisch Museum (Den Haag Tarih Müzesi)’nde sergilendikten sonra Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kent Belleği Müzesinde daimi olarak sergilenmektedir.
Ayrıca 22. International Biennial of Humour and Satire In The Arts 2015 Gabrovo Bulgaristan sanat jürisinin resimkategorisinde sergilenmek üzere seçilen eseri müze koleksiyonunda yer almaktadır.
2016 yılında da Romanya’ da gerçekleştirilen BİAMT " International Biennal of Miniature Arts Timisoara" yarışmasında eseri ile mansiyon almıştır.
Resim çalışmalarının yanı sıra öğretim görevlisi olarak görev yapmaktadır.
İşleniyor...