0212 291 66 67 bilgi@sanatgezgini.com
0

SEPET

Sepetinizde hiç eser yok.

Tuğba Kuvvetli Yurtsever

Tuğba Kuvvetli Yurtsever

1980 yılında İstanbul‘ da doğdu.
2003-2005 yılları arasında Londra Central Saint Martins ''Fashion Drawing'' ve London College of Fashion ''Fashion illustration'' eğitimi aldı.
2021 yılında Anadolu Üniversitesi Dijital İletişim Tasarım Bölümünü bitirdi.

Sergiler;
2005- Central Saint Martin’s  Graduate Showcase-Londra
2009-‘Kadın’ konulu karma sergi-Panaroma
2021- Mads Gallery 'Philo - Poem ' Digital Sergi-Milano2021 - Asart Galeri Karma Sergi ' Soyut Yklaşımlar ' - Ankara 2022 -Gaziantep Kültür Merkezi - karma sergi ' SU ' Gaziantep 

Eserlerindeki çıkış noktası doğadır . Doğadan esinlenerek yapmış olduğu çalışmalarda renkler, hayvanlar, bitkiler, çiçekler, deniz ve hava en doğal halleriyle renklerle birlikte  form kazanıyor. Sanatı bir iletişim aracı olarak görüyor ve sınırları, çizgileri, kuralları olmadan yaratıyor. 

"Sanat insanlığın varoluşundan bu yana kendimizi ifade etme şeklimiz olmuştur. Benim için resim içimdeki heyecanı , korkuları , belirsizliği beni ben yapan tüm duygularımı simgeleştirip bir araya getirebildiğim tamamen özgürleştiğim dışavurumum. Sanatın kendime en yakın hissettiğim tarafı kuralları teknikleri olsa da aslında olmamasıdır . Kendimizi nasıl ifade etmek istiyorsak orada o an olduğumuz halimizle kendimizi yansıtmamız. Hatta ben soyut çalışmalarda kendimi daha güvende ve daha özgür hissediyorum . Soyut eserlerin sanatı seven,  anlamaya çalışan kişilerle buluştuğunda somutlaşıp asıl kimliklerine kavuştuklarını düşünüyorum . İşte bu bende sanatın anlam kazanmasını sağlıyor."


 

 

İşleniyor...