0212 291 66 67 bilgi@sanatgezgini.com
0

SEPET

Sepetinizde hiç eser yok.

Ulaş Beşoklar

Ulaş Beşoklar

1974 yılında İstanbul’da doğdu.
1994 yılında Galatasaray Lisesi’ni bitirdikten sonra 1999 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Sinema-Televizyon bölümünden mezun oldu.
Öğrencilik yıllarından itibaren çeşitli reklam filmlerinde, kısa filmlerde ve belgesellerde yardımcı yönetmenlik ve görüntü yönetmenliği yaptı.
1997-2001 yılları arası Uluslararası FİMA video atölyelerine ilk sene öğrenci olarak daha sonra eğitmen olarak katıldı.
Yaptığı kısa filmler ile ulusal ve uluslararası festivallere katıldı; çeşitli ödüllere layık görüldü.
2008 yılında uzun metraj formatında bir belgesel olarak vizyona girip bir ilki gerçekleştiren ve dünyanın önemli festivallerinde ülkemizi temsil eden  Anadolu’nun Kayıp Şarkıları adlı projede görsel danışmanlık ve kameramanlık yapmıştır.
2005 yılından bu yana yönetmen  olarak tanınmış markalara reklam filmleri ve alternatif müzisyenlere müzik videoları  çekmektedir.
2012 yılından beri Açı Okulları’nda başlangıç ve ileri düzeyde iki ayrı film atölyesi, belgesel fotoğraf atölyesi ile bir  reklam prodüksiyon dersi ayrıca 2017 yılından beri İstanbul Kültür Üniversitesi İletişim Tasarımı Bölümü’nde yarı zamanlı Film Yapım ve Yönetimi ve Belgesel Fotoğraf dersleri vermektedir.
Son yıllarda video üretiminin  yanında belgesel ve sokak fotoğrafçılığı ile ilgilenmektedir.
2017 yılında 16-18 yaş grubu fotoğraf öğrencileri ile “Yollarda” adlı bir projeye başladı.
Yılda üç kez 20-25 kişilik bir öğrenci grubu ile Anadolu’ya fotoğraf gezileri düzenlediler.
Bu geziler sonrası sergiler açıldı ve sergiden gelen gelir onkoloji bölümünde tedavi gören çocukların dilek ve tedavilerine aktarılmaktadır.


İşleniyor...